XIV. Európa Jövője Nemzetközi Gyermektalálkozó

   2016. július 3-10., Kecskemét | 3-10th July 2016 Hungary

14th Future of Europe International Children and Youth Meeting
  • Kiváló minősítésű művészeti fesztivál
  • Európai Civil Díjjal kitüntetett szervezet - Brüsszel, 2006.

A találkozó hivatalos programja

Július 5., szombat (0. napi program)

A külföldi csoportok érkezése, fogadása

19.00 Főtér, Nagyszínpad

Bill Drake Band Gospel csoport (Amerikai Egyesület Államok) fellépése

20.00  Főtér, Nagyszínpad

K76 Tánc Show

Július 6., vasárnap

10.00  Városháza

A határon túli magyar óvónők „Csillagszemű” táborának megnyitása

Megnyitja Mák Kornél Kecskemét Megyei Jogú Város alpolgármestere

11.00 Főtér, Fesztiválközpont

Nemzetközi szakmai munkamegbeszélés

16.00 Fesztiváltér: „Tér a térben”

„Kreatív sokszínűség” program

TÉR – JÁTÉKOK – Rubik Ernő köszöntésére

Orosz István grafikus tér-grafikáinak szabadtéri kiállítása

Megnyitja: Rubik Ernő

Rubik 40-70 évforduló jegyében „Kreatív sokszínűség” című nemzetközi gyermek és ifjúsági program elindítása

17.15 Főtér

A Hamont-Schoot ifjúsági fúvós zenekar (Belgium – Hollandia) bemutatója és térzenéje

18.00 Főtér, Nagyszínpad

Megnyitó ünnepség

Köszöntőt mond Dr. Zombor Gábor államtitkár, országgyűlési képviselő, a város kulcsát átadja a gyerekeknek Szemereyné Pataki Klaudia, Kecskemét Megyei Jogú város alpolgármestere

A résztvevő külföldi csoportok szerkesztett műsora

A megnyitón fellépnek: Székely Mikó Kollégium néptánccsoportja, Sepsiszentgyörgy (Románia), Jazz Echoes és Estudio Flic Flac, Coimbra (Portugália), Hacettepe Egyetem Gyermek és Ifjúsági Néptánc csoportja, Ankara (Törökország), Step Dance Táncegyüttes, Gyergyószentmiklós (Románia), Líšňáček néptánccsoport, Brno (Csehország), Rishon Le Zion ifjúsági csoport, Rishon Le Zion (Izrael) Ungvár (Ukrajna)  
Rubik Ernő köszöntése és kitüntetése 70. születésnapja alkalmából

20.00 Főtér, Nagyszínpad

Halay Group Hagyományőrző Együttes (Azerbajdzsán) műsora

21.00 Főtér, Nagyszínpad

Kecskemét Táncegyüttes Erdélyi Antológia műsora

22.30 Főtér, Romkert

Kis éji zene: De Piccolo’s kórus, Neerpelt (Belgium)

Július 7., hétfő

15.00 Főtér, Nagyszínpad

„Gyermekvarázs – kultúrák találkozása” fesztiválprogram

Fellépők: Hamont-Schoot (Belgium-Hollandia), Bögöz (Románia), Bácskertes (Szerbia), Dornbirn (Ausztria), Krnov (Csehország), Ankara (Törökország), Csíkszereda (Románia), Új-Delhi (India), Nagyvárad (Románia)

20.30 Főtér, Nagyszínpad

Firkin ír koncert és táncház

22.00  Főtér, Romkert

Kis éji zene: L’Arrache Coeur együttes (Csehország)

Július 8., kedd

10-18 óráig Főtér, Városháza előtt

„Kreatív sokszínűség” program

Budapesti Csodák Palotája programjai

15.00 Főtér, Nagyszínpad

„Gyermekvarázs – kultúrák találkozása” fesztiválprogram

Fellépnek: Lidköping (Svédország), Manisa (Törökország), Bukarest (Románia), Coimbra (Portugália), Sepsiszentgyörgy, Gyergyószentmiklós, Koltó (Románia), Forssa (Finnország)

16.00 Főtér

"Kreatív sokszínűség" program

Recyclo Band koncert és nagy közös együtt zenélés újrahasznosított hulladékból készült hangszereken

18.00 Főtér

Aszfalttánc produkció: Gloucester (Anglia)

20.30 Főtér, Nagyszínpad

Buda Folk Band koncertje és táncház

22.00 Főtér, Romkert

Kis éji zene: Cloud Jam, Kijev (Ukrajna)

Július 9., szerda

10-14 óráig a Kecskeméti Ifjúsági Otthonban

„Adj vért gyermekeinkért” – véradó nap

Együttműködő szervezetek: Magyar Vöröskereszt Kecskeméti Városi Szervezete, Kecskeméti Ifjúsági Otthon, GONG Rádió, Európa Jövője Egyesület

15.0 Főtér, Nagyszínpad

„Gyermekvarázs – kultúrák találkozása” fesztiválprogram

Fellépnek: Rishon Le Zion, Ramat HaSharon (Izrael), Pusztina, Szászrégen (Románia), Ankara (Törökország), Ungvár (Ukrajna),
Új-Delhi (India), Brno (Csehország), Etables sur Mer (Franciaország), Radłów (Lengyelország), Gloucester (Anglia)

17.00 Főtér, Városháza előtti tér

„Kreatív sokszínűség” program

Esélyegyenlőségi délután: MINDENNAPI ESÉLYEGYENLŐTLENSÉGEK – bemutatók, foglalkozások a Kutyával egy Mosolyért Alapítvány közreműködésével

Mozgássérült Fiatalokért Alapítvány programja

Debreceni hátrányos helyzetű ifjúsági csoportok (Konga Kids, a Karácsony Sándor Általános Iskola tanulói és a Dr. Kettesy Aladár Általános Iskola – Látássérültek Általános Iskolája ének csoportja) fellépése

Dunavecsei Hagyományőrző Cigány Tánccsoport fellépése

Maminbaba hordozós latin fitness bemutató

20.00 Rákóczi út 3. Díszterem

Táncház a Hirös Néptánctanoda szervezésében a határon túli magyar csoportok számára

20.30  Főtér, Nagyszínpad

A Sirtos Együttes görög koncertje és táncháza

22.0 Főtér, Romkert

Kis éji zene: Jubilate Kórus, Marosszentgyörgy (Románia),
Con fouco Vonósnégyes, Forssa (Finnország)

Július 10., csütörtök

13-18 óráig Kecskeméti Fürdő

„Kreatív sokszínűség” program

Aqua Show (Prága) – vizidili

15.00 Főtér, Nagyszínpad

„Gyermekvarázs – kultúrák találkozása” fesztiválprogram

Fellépnek: Lidköping (Svédország), Poznan (Lengyelország), Marosszentgyörgy, Bukarest (Románia), Manisa (Törökország), Krnov (Csehország), Neerpelt (Belgium), Csíkszereda, Nagyvárad (Románia)

16.00 Főtér, Városháza előtt

„Kreatív sokszínűség” program

Velocipéd Parádé, Kecskeméti Főiskola GAMF-kar
Eco-Marathon csapatának bemutatója, Kecskeméti Katona József Gimnázium „Robotika” szakkörének robot bemutatója

18.00 Főtér

KIYO-KITO TAIKO Japándob-csoport műsora

20.3 Főtér, Nagyszínpad

Hajdú Táncegyüttes ifjúsági csoportja, Debrecen

Stica – moldvai csángó koncert és táncház

22.00 Főtér

Lobbanáspont Zsonglőr Egyesület tűzzsonglőr előadása

22.00 Főtér, Romkert

Kis éji zene: Nikola Parov és a Vándor Vokál koncertje

Július 11., péntek

MAGYAROSZÁG ÖRÖME NAP

10.00 órától Kossuth tér

Garabó – a Magyar Gyümölcs Ünnepe

Hagyomány és kreatívitás: Baracklekvár főzés

14.00 Főtér, Szent István szobor

A Szent István szobor megkoszorúzása

14.20 Deák tér

Térzene a Hamont-Schoot ifjúsági fúvós zenekarral
(Belgium-Hollandia)

14.30 Deák tér

Barackfa ültetés

Közreműködik: Szabó Sándor tárogatón

15.00 Főtér

Határontúli magyar csoportok fesztiválprogramja

Fellépnek a találkozón részvevő határon túli magyar gyermek és ifjúsági csoportok

16.00 Városháza előtt

A magyar férfi felnőtt kosárlabda válogatott bemutatója a gyerekek bevonásával

20.30 Főtér, Nagyszínpad

Muzsikás Együttes koncertje és táncháza

22.00 Főtér, Városháza előtt

Lobbanáspont Zsonglőr Egyesület tűzzsonglőr előadása

22.30 Főtér, Romkert

Kis éji zene: De Piccolo’s kórus, Neerpelt (Belgium)

Gitár-Klub Alapítvány 5 LETT formációja

Július 12., szombat

10.00 Csalánosi parkerdő

Piknik a Csalánosi Parkerdőben

Nemzetközi csoporttalálkozók, bemutatók, workshopok, sportversenyek, vetélkedők, bográcsparádé

10.00 Kossuth tér

Garabó – a Magyar Gyümölcs Ünnepe

18.00 Főtér, Nagyszínpad

A XIII. Európa Jövője Nemzetközi Gyermek- és Ifjúsági Találkozó záróünnepsége

20.30 Főtér, Nagyszínpad

Boban & Marko Markovic Orkestar koncertje

22.00 „Viszontlátásra 2016-ban Kecskeméten!”

Lézershow, fényfestés, tűzijáték

Július 13., vasárnap

Térzene a Főtér több pontján

10.00 Városháza

A programsorozat hivatalos értékelése és zárófogadás

21.00 Főtér, Romkert

„Kreatív sokszínűség” program

Get involved – Make a difference! Portugál-magyar ifjúsági program: közös tánc és zene fényfestéssel

21.30 Főtér, Romkert

„Kreatív sokszínűség” program

A herceg és a hercegnő c. árnyjáték M. Ocelot meséje nyomán

Bemutatja: a Kecskeméti Ifjúsági Otthon Vándorbot Bábosköre

 

További programok

Július 6-9., Kulturális és Konferencia Központ

Anyaság – Bahget Iszkander fotókiállítása

Július 6-13., Kossuth tér

TÉR – JÁTÉKOK – Rubik Ernő köszöntésére

Orosz István Kossuth-díjas grafikus tér-grafikáinak szabadtéri kiállítása

Július 7-től (hétfőtől) 11-ig (péntekig)

  • Cifrapalota, a Kecskeméti Katona József Múzeum kiállítóhelye
    „Kocka a köbön” kiállítás Pálffy László Pro Ludo-díjas matematikus játékkocka-gyűjteményéből.
    14-17 óráig nyitva áll a Cifrapalota a látogatók előtt, a gyerekeket kézműves foglalkozások, programok várják.
  • Külön beosztás alapján a külföldi csoportok számára a kecskeméti Városháza dísztermének megtekintése.
  • Külön beosztás alapján a külföldi csoportok „Ember és táj – magyar parasztmúlt” programja a Varga Tanyán.

Július 7-től (hétfőtől) 10-ig (szerdáig)

A Benkó Zoltán Szabadidőparkban külön beosztás alapján a külföldi csoportok részére sárkányhajó bemutatók és versenyek a Kecskeméti Sárkányhajó Klub vezetésével.

Július 6-13.

  • Határon túli magyar óvónők „Csillagszemű” Szakmai Tábora (Árpádvárosi Óvoda)
  •  „Kincskereső” – magyar irodalmi gyermektábor, Irodalmi, képzőművészeti kreatív program,
    „CSIPER-O.K.” nemzetközi gyermek fesztiválújság elkészítése (Katona József Könyvtár)
  • GYEP Egyesület országos egészségnevelési tábora (ÁFEOSZ kollégium)

Támogatók/Sponsors

  • tamogatok3.jpg
  • tamogatok.jpg
  • tamogatok2.jpg

Európa Jövője Egyesület
6000 Kecskemét,
Kápolna u. 24., Pf. 312.
Tel./Fax: +36 76/484-010
Üzenetküldés:
Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

NKA logo 2012-01 kont

Az oldal fejlesztését a Nemzeti Kulturális Alap támogatta

 

Kérjük, amennyiben lehetőségei engedik adója 1%-ának felajánlásával vagy egyéb adománnyal támogassa egyesületünk munkáját:
Európa Jövője Egyesület
Adószám: 19045827-1-03
Köszönjük!