XV. Európa Jövője Nemzetközi Gyermek- és Ifjúsági Találkozó

  2018. július 1-8. Kecskemét | 1- 8th July 2018 Hungary

15th Future of Europe International Children and Youth Meeting
  • Európai Civil Díjjal kitüntetett szervezet - Brüsszel, 2006.
  • Kiváló minősítésű művészeti fesztivál

A találkozó hivatalos programja

Július 2., szombat 0. nap

A külföldi csoportok érkezése, fogadása
19.00    GrandUP Táncgyüttes fellépése

Július 3., vasárnap

10.00    Városháza
A határon túli magyar óvónők „Csillagszemű” táborának megnyitása
11.00    Főtér, Fesztiválközpont
Nemzetközi szakmai munkamegbeszélés
17.15    Főtér
A 30 éves Kecskeméti Városi Fúvószenekar bemutatója és térzenéje
18.00    Főtér, Nagyszínpad
Megnyitó ünnepség
A Találkozó résztvevőit köszönti Novák Katalin Család- és Ifjúságügyért Felelős Államtitkár
A rendezvényt megnyitja és a város kulcsát átadja a gyerekeknek Szemereyné Pataki Klaudia Kecskemét Megyei Jogú Város polgármestere
A megnyitón fellépnek:
Brno – Lišňáček és Bystrouška néptáncegyüttes Yakutsk – Eyeer, Etigen és Dygyn folklór csoportok
Nimes – A Diderot iskola „Le Rythme dans les Peaux” csoportja
Új-Delhi – Mount Carmel Iskola csoportja
Zsigárd – Napsugár gyermekcsoport
Poznan –„Piroska” Magyar Ének és Táncegyüttes Radłów – Mali Radłowianie néptáncegyüttes Mercedes Benz Gyár Kosárlabda Akadémiája Kecskeméti Hírös Tánctanoda
20.30    Főtér, Nagyszínpad
Zoord csángó népzenei együttes koncert és táncház

Július 4,. hétfő

9.00    Sárkányhajózás – Szabadidő Központ
10.00    „Ember és táj – magyar parasztmúlt” program  Kerekegyházán    
10.00    Városháza Dísztermének csoportos megtekintése
10.00    Játszóházi foglalkozások a Szórakaténusz Játékműhely és Múzeumban
10.00    Tudomány és Technika Háza
„Aomori üdvözlet” – japán gyermekrajz kiállítás
12.00     Hírös Agóra Művelődési és Ifjúsági Központ (Deák tér 1.)
Rodostói Képek – Rodostói Magyar Baráti Társaság Képzőművészeti kiállítása
14.00    Tudomány és Technika Háza
„A világ gyermekei” – az Unicef nemzetközi gyermekfotó kiállítása
16.00    Főtér, Nagyszínpad
„Gyermekvarázs – kultúrák találkozása” fesztiválprogram
Gyermek és ifjúsági csoportok műsorai
Bácskertes – József Attila Iskola csoportja, Bögöz – Küküllő Néptánccsoport, Dornbirn – OJAD ifjúsági munkacsoport, Gloucester – Increase The Peace csoport, Douglas – YAC Isle of Man csoport
Radłów – Mali Radłowianie néptáncegyüttes, Rodostó – Aden College csoportja, Izrael/Ramat HaSharon – Mikvanin táncegyüttes
18.00     Leskowsky Hangszergyűjtemény (Hírös Turisztikai Központ, Városi Mozi)
Jakut zenés workshop és hangszerbemutató a YUM program keretében
19.00    Főtér
Aszfalttánc produkció: Gloucester (Anglia)
20.30    Főtér, Nagyszínpad
Buda Folk Band koncert és táncház
22.00    Főtér, Romkert
Kis éji zene – Kannelforss kantele együttes műsora – Finnország

Július 5., kedd

10.00    Játszóházi foglalkozások a Szórakaténusz Játékműhely és Múzeumban
10-14 óráig a Hírös Agóra Kecskeméti Ifjúsági Otthonban
„Adj vért gyermekeinkért” – véradó nap
Együttműködő szervezetek: Magyar Vöröskereszt Bács-Kiskun Megyei Szervezete, OVSZ Kecskeméti Területi Vérellátó, Hírös Agóra Kecskeméti Ifjúsági Otthon
15.30    Főtér, Városháza előtti tér
Esélyegyenlőségi szemléletformáló délután: bemutatók, foglalkozások, Esélyegyenlőségi Érzékenyítő Akadálypálya a Mozgássérült Fiatalokért Alapítvány és a Kutyával Egy Mosolyért Alapítvány  közreműködésével.
16.00    Főtér, Nagyszínpad
„Gyermekvarázs – kultúrák találkozása” fesztiválprogram
 Gyermek és ifjúsági csoportok műsorai
Forssa – Kannelforss kantele együttes,
Yakutsk – Eyeer, Etigen és Dygyn folklór csoportok, Douglas – YAC Isle of Man csoport, Nagyvárad – Szacsvay Imre Általános Iskola tánc csoportja, Nimes – A Diderot iskola „Le Rythme dans les Peaux” csoportja,  Sepsiszentgyörgy – Székely Mikó Kollégium néptánccsoportja, Új-Delhi – Mount Carmel Iskola csoportja,
20.30    Főtér, Nagyszínpad
A Kiskunmajsai Musical Stúdió bemutatója
22.00     Főtér, Városháza előtt
Lobbanáspont tűzzsonglőr produkció
22.00    Főtér, Romkert
Kis éji zene – Szilágyi Áron és Sameer Thakur indiai dorombművészek és Szabó Sándor tárogatóművész bemutatója.

Július 6., szerda

10.00    Játszóházi foglalkozások a Szórakaténusz Játékműhely és Múzeumban
14.00     Kecskeméti Fürdő
Buborékvarázs, vízishow – (Csiperós kitűzősöknek ingyenes!)
16.00    Főtér, Nagyszínpad
„Gyermekvarázs – kultúrák találkozása” fesztiválprogram
Gyermek és ifjúsági csoportok műsorai
Brno – Lišňáček és Bystrouška néptáncegyüttes, Catania – Liceo Statale Colonna csoportja, Yakutsk – Eyeer, Etigen és Dygyn folklór csoportok, Marosszentgyörgy  – Jubilate Gyermekkórus, Neerpelt – Imago Tijl Táncegyüttes, Nimes – A Diderot iskola „Le Rythme dans les Peaux” csoportja, Radłów – Mali Radłowianie néptáncegyüttes, Poznan – „Piroska” Magyar Ének és Táncegyüttes
20.30    Főtér, Nagyszínpad
Firkin együttes koncertje és táncház
21.00    Leskowsky Hangszergyűjtemény
YUM Projekt koncertje (Montenegro, Koszovó, Mecedónia)
22.00    Főtér, Romkert
Kis éji zene – Oi Dipnoi Együttes – Catania

Július 7., csütörtök

10.00    Játszóházi foglalkozások a Szórakaténusz Játékműhely és Múzeumban
15.00     Főtér
Fári János és a Katona József Gimnázium Robotika Csoportjának bemutatója
16.00    Főtér, Nagyszínpad
„Gyermekvarázs – kultúrák találkozása” fesztiválprogram
Gyermek és ifjúsági csoportok műsorai
Catania – Liceo Statale Colonna csoportja, Dornbirn – OJAD ifjúsági munkacsoport, Forssa – Kannelforss kantele együttes, Gloucester – Increase The Peace csoport, Douglas – YAC Isle of Man csoport, Nessebar – Nessebar Gyermek néptáncegyüttes, Neerpelt – Imago Tijl Táncegyüttes, Rodostó – Aden College csoportja, Izrael/Ramat HaSharon – Mikvanin táncegyüttes

19.00    Főtér
Aszfalttánc produkció: Gloucester
20.30    Főtér, Nagyszínpad
Sirtos együttes koncertje és táncház
22.00     Főtér, Városháza előtt
Lobbanáspont tűzzsonglőr produkció
22.30    Főtér, Romkert
Kis éji zene – YUM Projekt: Zűrös Banda (Bosznia)

Július 8., péntek

MAGYAROSZÁG ÖRÖME NAP
10.00    Játszóházi foglalkozások a Szórakaténusz Játékműhely és Múzeumban
10.00    Városháza, Díszterem
Határon túli magyar csoportok ünnepélyes fogadása
Köszöntőt mond: Szemereyné Pataki Klaudia polgármester
10.00     Főtér
„Európai Játszótér”
Élmény Műhely – közös molekula építés, molekula foci, molekula szelfi, nano kosárlabda. Zometool buborékparádé (4Dframe 5x3 m-es óriáskupola közös építése.)
Népi játékok, foglalkozások
11.00    Kossuth tér
Baracklekvár főzés
12.00    Főtér
Szent István szobor megkoszorúzása
12.30.     Református Konviktus
Sepsiszentgyörgyi töltöttkáposzta parádé
16.00    Főtér
Határon túli magyar gyermekcsoportok fesztiválprogramja
Bögöz – Küküllő Néptánccsoport, Csíkszentdomokos – Magyar tannyelvű iskola csoportja, Kézdivásárhely – Magyar tannyelvű iskola csoportja, Marosszentgyörgy – Jubilate Gyermekkórus, Marosvásárhely – Artecotur Színjátszók, Marosvásárhely – Creactivity Egyesület, Nagyvárad – Szacsvay Imre Általános Iskola tánc csoportja, Sepsiszentgyörgy – Székely Mikó Kollégium néptánccsoportja, Bácskertes – József Attila Iskola csoportja, Zsigárd – Napsugár gyermekcsoport, Tiszakeresztúr – Tiszakeresztúri Oktatási-Nevelési Központ csoportja, Ungvár – Blitz Táncművészeti Stúdió
18.00    Tiszakécske, Arany J. Művelődési Központ
A Magyar-Lengyel Baráti Egyesület 25 éves évfordulójának gálaestje.
Közreműködik: a poznani Piroska Magyar Ének és Tánccsoport és a yakutski Eyeer, Etigen és Dygyn folklór csoportok
20.30    Főtér, Nagyszínpad
Muzsikás Együttes koncertje és táncháza

Július 9., szombat

10.00     Csalánosi parkerdő – Európai Piknik
Nemzetközi csoporttalálkozók, bemutatók, workshopok, sportversenyek, vetélkedők, bográcsparádé
11.00    YUM PROJEKT (Belga-magyar-szlovák) nemzetközi munkaértekezlete
17.00    Főtér
Leskowsky velocipéd parádé
18.00    Főtér, Nagyszínpad
Református Általános Iskola Ugrókötél Csoportja
19.00    Főtér, Nagyszínpad
TST Moderntánc Csoport
20.00    Főtér, Nagyszínpad
KIYO-KITO TAIKO Első Magyarországi Japándobcsoport műsora

Július 10., vasárnap

10.00    Városháza
Kitüntetési ünnepség, a programsorozat hivatalos értékelése és zárása
10.30    Malom Központ – Libri Könyvesbolt
Mosolyra Hangolók „Találkozunk még!”  interaktív koncert gyerekeknek          
18.00    Főtér  
Záróünnepség
Fellépnek a külföldi csoportok képviselői
Brno – Lišňáček és Bystrouška néptáncegyüttes, Yakutsk – Eyeer, Etigen és Dygyn folklór csoportok, Neerpelt – Imago Tijl Táncegyüttes, Nessebar – Nessebar Gyermek néptáncegyüttes, Radłów – Mali Radłowianie néptáncegyüttes, Rodostó – Aden College, Sepsiszentgyörgy – Székely Mikó Kollégium néptánccsoportja, Új-Delhi – Mount Carmel Iskola csoportja
21.00    Főtér
Besh o droM koncert
22.00    „Viszontlátásra 2018-ban Kecskeméten!”
Lézershow, fényfestés, tűzijáték

Egyéb kiemelt események

Július 3-10.
Fotó- és képzőművészeti kiállítások

Július 5. (kedd) és 6. (szerda)
Előre kijelölt gyermekcsoportok látogatása a Mercedes gyárban (beosztás alapján)

Július 4-től (hétfőtől) 8-ig (péntekig)
Külön beosztás alapján a külföldi csoportok számára a kecskeméti Városháza dísztermének megtekintése.

Július 4-től (hétfőtől) 8-ig (péntekig)
Külön beosztás alapján a külföldi csoportok „Ember és táj – magyar parasztmúlt” programja a Kerekegyházán

Július 4-től (hétfőtől) 7-ig (csütörtökig) a Kecskeméti Szabadidő Parkban
Sárkányhajó bemutatók és versenyek a Kecskeméti Kajak - Kenu Egyesület vezetésével.

Július 4-től (hétfőtől) 8-ig (péntekig)
15-18 óra között a Főtéren „Kecskeméti játszótér: természetes anyagok és kismesterségek, élő hagyományok”.

Július 5. (kedd) és 6. (szerda)
16-19 óra között a Kecskeméti Katona József Gimnázium „Robotika” csoportjának robot bemutatója.

Programok

Július 3-10. között
Határon túli magyar óvónők „Csillagszemű” Szakmai Tábora

Július 3-10. között
GYEP egyesület országos természet tábora

Július 3-10. között
„Kincskereső” – magyar irodalmi gyermektábor

Támogatók/Sponsors

  • tamogatok2.jpg
  • tamogatok.jpg
  • tamogatok3.jpg

Európa Jövője Egyesület
6000 Kecskemét,
Kápolna u. 24., Pf. 312.
Tel./Fax: +36 76/484-010
Üzenetküldés:
Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

NKA logo 2012-01 kont

Az oldal fejlesztését a Nemzeti Kulturális Alap támogatta

 

Kérjük, amennyiben lehetőségei engedik adója 1%-ának felajánlásával vagy egyéb adománnyal támogassa egyesületünk munkáját:
Európa Jövője Egyesület
Adószám: 19045827-1-03
Köszönjük!